Eksoy 1981 yılında tekstil sektörüne yardımcı kimyasal malzemeler tedarik etmek için kurulmuştur. Adana ilinde küçük bir laboratuvar ile başlayan firmamız yurtiçinde ve yurtdışında 9 ayrı laboratuvar, Pakistan ve Hindistan’ da üretim yapan, Çin ile Etiyopya’ da hizmet veren bir konuma gelmiştir. Tekstil kimyasal ürünlerinin yanı sıra 1992 yılında Güney Kore’nin en büyük boya üreticisi Kisco firması ile distribütörlük anlaşması yaparak tekstil boyaları konusunda önde gelen firmalar arasında yer almıştır. Kisco firması ile olan iyi ilişkilerimiz neticesinde, bu firma ile ortak olarak 1997 yılında Adana Organize Sanayi Bölgesinde Kimsoy Boya Ticaret A.Ş. fabrikası ile tekstil boyaları üretimine başlanmıştır. Bu yatırımlar neticesinde Eksoy Türkiye’nin boya ihracatının yarıdan fazlasını tek başına yaparak tekstil kimyasal ve boyaları alanında ülkemizin önder kuruluşları arasında yer almıştır.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde 2600 m2 kapalı alanı ve yüksek donanımlı laboratuvarları ile müşterilerine lojistik ve teknik olarak etkin hizmet vermektedir. 2014 yılında Adana Organize Sanayi Bölgesinde yüksek teknoloji ile donatılan AR-GE Laboratuvarımıza taşınarak; doktora, yüksek lisans, lisans ve teknikerlerden oluşan kalifiye personelleri ile hizmet kalitemizi arttırmayı amaçladık. Firmamız gelecekte, kaliteli ve katma değerli ürünler üretmeye devam ederek yurt içinde ve dışında rekabet üstünlüğünü artırarak dışa bağımlılığımızı azaltmak, istihdamı arttırmak ve ülke ekonomisine azami katkı sunmayı hedeflemektedir.


Misyon

Misyonumuz Türkiye’nin kimya sektöründe dışa bağımlılığını kaliteli özel ürünler sunarak azaltmak ve piyasada AR & GE potansiyelimiz ve tüm çalışanlarımızın katılımıyla devamlılık sağlamaktır.

Vizyon

Vizyonumuz iç piyasada elde ettiğimiz başarıyı güçlü finans, AR & GE üstünlüğü ve dinamik çalışma ortamı ile dış piyasalarda da sürdürmek ve başka sektörlerde hizmet vermektir.